5 Adımda Emlakçılık Belgesi Nasıl Alınır

Emlakçılık Belgesi Online Başvuru

5 Adımda Emlakçılık Belgesi Nasıl Alınır

5 Adımda Emlakçılık Belgesi Nasıl Alınır

 

Emlak sektöründe çalışan veya çalışmayı düşünenlerin mesleki yeterlilik belgesi almak için yapması gerekenleri 5 Adımda Emlakçılık Belgesi Nasıl Alınır yazısı içinde sizler için derledik. Başvuru sürecinizi bu yazımızdaki online başvuru, ödeme, belge gönderimi, sınav ve mesleki yeterlilik belgesi başlıkları altındaki maddelere uygun şekilde yaparak, siz de emlakçılık mesleki yeterlilik belgesi alabilirsiniz.

 

   1. Emlakçılık Belgesi Online Başvuru

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2015 yılında yapmış olduğu değişiklikle birlikte emlak sektöründe çalışanlar için mesleki yeterlilik belgesi zorunlu kılındı. Emlakçılık mesleki yeterlilik belgesi hem kişinin iş sağlığı güvenliği önlemlerine uymasını sağlayan hem de kişinin mesleğinde ulusal yeterliliğini temsil eden belgedir.

 

Bu belgeyi almak isteyen emlak sektörü çalışanları veya emlak sektöründe çalışmak isteyenler Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş kuruluş olan SC Belgelendirmeye emlak mesleki yeterlilik belgesi başvurusunda bulunabilir. Kişiler bizzat başvuru yapabilecekleri gibi emlakçılık belgesi online başvuru hizmetimizden de yararlanabilirler.

 

Online başvuru yapmak isteyenler, SC Belgelendirme sitesindeki online başvuru formuna tıklayınız. Sorumlu Emlak Danışmanı seviye 5 veya Emlak Danışmanı Seviye 4 belgelendirme türlerinden birini seçiniz. Emlak ofisi açmak isteyen kişiler için seviye 5 mesleki yeterlilik belgesi şartı olduğunu hatırlatmış olalım.

 

Formda istenen kişisel bilgilerinizi giriniz. Eğer herhangi bir bilgiyi eksik bırakırsanız kayıt işlemi tamamlanmayacaktır. Online başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurduğunuzdan emin olduktan sonra ödeme kısmına geçebilirsiniz.

 

    2. Emlakçılık Belgesi Ödeme

 

SC Belgelendirme online başvuru formunu doldurduktan sonra iki farklı ödeme yönteminden istediğinizi seçebilirsiniz. İster kredi kartınızla isterseniz de havale/eft yöntemlerini kullanarak ödemenizi yapabilirsiniz.

 

Emlakçılık belgesi ödemesini kredi kartı ile yapmak isterseniz doldurmuş olduğunuz form sayfasında “Online Ödeme” seçeneğini işaretlemelisiniz. Güvenli ödeme noktasına yönlendirilirsiniz ve ödeyeceğiniz sınav ücreti ekranınıza yansır. Sizden istenilen kredi kartı bilgilerinizi girerek güvenli şekilde ödemenizi yapmış olursunuz. SC Belgelendirme sistemine ödeme ve başvuru kaydınız düştükten başvurunuz incelenir, onaylandıktan sonra yetkililerimiz sizinle iletişime geçecektir.

 

Emlakçılık belgesi ödemesini havale veya EFT olarak ödemek isterseniz “Havale ile Ödeme” kısmını seçmeniz gerekmektedir. Böylelikle form sizi SC Belgelendirme banka bilgilerini içeren sayfaya yönlendirir. Siz ister havale ister EFT ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken şey, Havale veya EFT ile ödeme yaparken açıklama kısmında TC kimlik numaranızı belirtmeniz gerekmektedir.

 

    3. Belge Gönderimi

 

Ödeme işleminizi tamamladıktan sonra belge gönderimi işleminizi ister whatsapp isterseniz de elektronik posta adresimiz üzerinden yapabilirsiniz. Gönderilecek belge, sadece kimlik kartınızın ön ve arka yüzünün fotoğrafıdır. belge@scbelgelendirme.com.tr mail adresimize veya 02165757517 numaralı whatsapp iletişim hattımızdan göndererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

 

    4. Emlakçılık Belgesi Sınav

 

Başvuru işlemlerinizi tamamlayıp SC Belgelendirmeye belge gönderiminizi yaptıktan sonra yetkililerimiz başvurunuzu inceler ve onaylar. Sizi arayıp sınav günü ve saati hakkında bilgi verirler. Emlakçılık belgesi sınavı yazılı/sözlü teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Ortalamada  %60 ve üzeri puan alan kursiyerler başarılı sayılır ve mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanırlar. Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen kursiyerler müşteri hizmetleri numaramızdan veya whatsapp destek hattımızdan bilgi alabilirler.

 

 

    5. Mesleki Yeterlilik Belgesi

 

Emlakçılık belgesi sınavında başarılı olanlara emlakçılık mesleki yeterlilik belgesi düzenlenir. Belgeler kursiyerlerin vermiş oldukları adreslerine gönderildiği gibi aynı zamanda kişilerin e-devletlerinde de görüntülenebilmektedir. Sahip olacağınız emlakçı mesleki yeterlilik belgesi ile ulusal yeterliliğinizi belgelemiş olursunuz. Bu belgeyi aldıktan sonra mesleğinizle ilgili alanlarda çalışmaya başlayabilirsiniz.    

 

sc belgelendirme
Yorum yok

Yorum Yap

Yorum
İsim
Eposta
Website