Emlakçılık Belgesi İstanbul

Emlakçılık Belgesi İstanbul

Emlakçılık Belgesi İstanbul


Emlakçılık yapabilmek için gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi
İstanbul şehrinde nereden alınabilir sorusunun yanıtı scbelgelendirme.com adresidir. Emlakçılık yapabilmek için gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmek için mutlaka Mesleki Yeterlilik Kurumunun yetkilendirmiş olduğu kurum ve kuruluşlara başvuru yapmanız gerekmektedir. Emlak ofisi olan kişiler mutlaka emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi almalıdır. Belgesi olmayan emlak görevlileri para cezası alırlar ve faaliyetleri sonlandırılır.


Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?


Emlak yetki belgesinin alınabilmesi için öncelikle emlak mesleki yeterlilik belgesi alınması şarttır. Sorumlu Emlak danışmanı mesleki yeterlilik belgesi alma işlemlerini MYK’nın yetki verdiği kurum ve kuruluşlara başvuru yaparak işlemleri başlatabilirsiniz. Ayrıca yine MYK tarafından yetki verilen SC Belgelendirme kuruluşuna da online başvuru yapabilir, bu sayede kolay bir şekilde mesleki yeterlilik belgesi alabilirsiniz.


Emlak mesleki yeterlilik belgesi online başvuru
yapabilmeniz için öncelikle, SC belgelendirme kuruluşuna ait olan web sitesine giriş yaparak, sitede bulunan online başvuru formunu doldurmak durumundasınız. Açılan diğer ödeme sayfasından, ödeme işleminizi gerçekleştirerek, başvurunuzu tamamlıyorsunuz. Sonrasında nüfus cüzdanınızın ön ve arka yüzünün fotoğrafını çekerek, SC belgelendirme firmasının e-mail adresine gönderebilirsiniz.

 

Bütün bu işlemleri eksiksiz olarak yerine getirdiyseniz, başvuru işleminiz tamamlanmış demektir. Sonrasında bu konu hakkında yetkilendirmiş olduğumuz personelimiz sizlerle iletişim kurarak, emlakçılık sınavı için gereken tüm bilgileri sizlere bildiriyor. Emlak mesleki yeterlilik belgesi almak için gireceğiniz sınavın nerede ve ne zaman yapılacağına dair tüm bilgileri personelimiz size aktaracaktır.


Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınav Bilgileri


Emlak mesleki yeterlilik belgesi
sınavlarının iki kategorisi bulunmaktadır. Öncelikle geçilmesi gereken ilk sınav 4 seçenekli test sınavı olmakta ve bu sınavı geçemeyen adaylar diğer sınava girme hakkını kaybetmektedir. Bir sonraki sınav ise uygulama sınavı olmakta ve içeriğinde mesleki bilgilere yönelik uygulama testleri bulunmaktadır. Teorik ve uygulama sınavlarını başarıyla geçen tüm adaylar emlak mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanırlar. Bunun dışında Emlak seviye 4 ve sorumluk emlak danışmanı seviye 5 olarak farklı alanlarda meslek sınavına girme hakkınız bulunuyor.

sc belgelendirme
Yorum yok

Yorum Yap

Yorum
İsim
Eposta
Website