Müşteri Hizmetleri
0850 305 46 65


Epilasyon Uzmanı Kimdir?

Epilasyon Uzmanı Kimdir?

 

Epilasyon Uzmanı (Seviye 4), iş sağlığı ve güvenliği ile çevreye ilişkin önlemleri alarak, sağlık, hijyen ve kalite kurallarına uygun olarak uygulama öncesi hazırlıkları yapan, elektro ve ışık sistemli epilasyon uygulamalarını yürüten ve mesleki gelişim faaliyetlerine katılan nitelikli kişidir.

 

Epilasyon Uzmanı Ne İş Yapar?

 

Epilasyon Uzmanı (Seviye 4), kapalı ortamda, uzun süre ayakta çalışır. Çalışma ortamının aydınlık, havalandırılmış ve hijyen kurallarına uygun olması gerekmektedir. Mesleğin icrası esnasında iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini gerektiren kaza ve yaralanma riskleri bulunmaktadır. Mesleğe yönelik olarak ortaya çıkabilecek risklerle kaynağında mücadele edilir ve gerekli iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uyularak bu riskler bertaraf edilebilir. Risklerin tamamen ortadan kaldırılamadığı durumlarda işveren tarafından sağlanan uygun kişisel koruyucu donanım kullanarak çalışır.

 

Epilasyon Uzmanı İçin Ön Şart Var Mı?

 

Epilasyon Uzmanı (Seviye 4) yeterliliğinin sınavına giriş için ön şart bulunmamaktadır.

 

Epilasyon Uzmanı Belgesi Nasıl Alınır?

 

Epilasyon Uzmanı (Seviye 4) meslek standardını esas alan ulusal yeterliliklere göre belgelendirme amacıyla yapılacak ölçme ve değerlendirme, gerekli şartların sağlandığı ölçme ve değerlendirme merkezlerinde yazılı ve/veya sözlü teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.