Müşteri Hizmetleri
0850 305 46 65


Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcısı

Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcısı Kimdir?

 

Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcısı (Seviye 4), cep telefonlarının basit veya karmaşık, rutin ya da rutin olmayan arızalarını tespit edebilen ve bu arızaların giderilmesi için gerekli yöntemi seçerek belirli bir sürede uygulayabilen ve alet ve cihazların koruyucu, periyodik bakımlarını gerçekleştiren kişidir. Gerçekleştirilen bakım veya onarım işleminin geçerli talimatlar ve tüketici koruma kanunu hükümleri çerçevesinde gerçekleştirilmesi, tüketicilere gerçekleştirilecek ve gerçekleştirilmiş olan faaliyetle ilgili tam ve doğru bilginin aktarılması, işleme göre cihazın kusursuz şekilde çalışır duruma getirilmesi, malzemelerin ve donanımın zarar görmemesi, çevreye zarar verilmemesi ve işlemlerin güvenli bir şekilde belirlenen süre içinde tamamlanması esastır.

 

Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcısı Ne İş Yapar?

 

Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcısı, ev, iş yeri, atölye veya çatı, bina dış yüzeyi benzeri kapalı alanlarda çeşitli vücut pozisyonlarında çalışarak yapılır. Çalışma ortamının olumsuz koşulları arasında elektrik çarpma ihtimalinin fazla olması ve kısıtlı hareket alanı gibi iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini gerektiren kaza, yaralanma ve sağlık riskleri bulunmaktadır. Risklerin tamamen ortadan kaldırılamadığı durumlarda ise işveren tarafından sağlanan uygun kişisel koruyucu donanımı kullanarak çalışır. Gerekli durumlarda iş güvenliği açısından ve ilgili mevzuat çerçevesinde başka bir nezaretçi eşliğinde çalışmalarını yürütür.

 

Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcısı İçin Ön Şart Var Mı?

 

Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcısı (Seviye 4) yeterliliğinin sınavına giriş için ön şart bulunmamaktadır.

 

Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcısı Belgesi Nasıl Alınır?

 

Cep Telefonu Tamir Bakım ve Onarımcısı (Seviye 4) meslek standardını esas alan ulusal yeterliliklere göre belgelendirme amacıyla yapılacak ölçme ve değerlendirme, gerekli şartların sağlandığı ölçme ve değerlendirme merkezlerinde yazılı ve/veya sözlü teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.

 

HEMEN BAŞVURU YAP

 

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? SC Belgelendirme olarak bir tık uzağınızdayız. Ekranın en altında bulunan whatsapp ikonu ile whatsapp destek hattımıza bağlanabilir, veya telefon ikonu ile müşteri hizmetlerini arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.