Müşteri Hizmetleri
0850 305 46 65


Makyaj Uygulayıcısı

Makyaj Uygulayıcısı Kimdir?

 

Makyaj Uygulayıcısı (Seviye 3); iş sağlığı ve güvenliği ile çevre koruma önlemlerine uyarak kalite gereklilikleri çerçevesinde, iş organizasyonu yapan, makyaj türünü ve kullanılacak kozmetik ürünleri belirleyen, cildi makyaja hazırlayan, standart makyaj uygulamaları kapsamında baz makyajı, kaş, göz, yanak ve dudaklara makyaj uygulayan, ipek kirpik uygulaması yapan ve mesleki gelişim faaliyetlerine katılan nitelikli kişidir.

 

Makyaj Uygulayıcısı Ne İş Yapar?

 

Makyaj Uygulayıcısı (Seviye 3); hijyen kurallarına uyarak, uzun süre ayakta ya da uzun süre oturarak çalışır. Çalışma ortamı aydınlık ve havalandırılmış olmalıdır. Ortamın ışık düzenlemesi gün ışığı renginde olmalı ve beyaz ışık kullanılmamalıdır. Hijyen kurallarına uyarak çalışılmalıdır. Müşterilerle iletişim halinde olmakla birlikte çalışma ortamına bağlı olarak meslektaşları ve diğer çalışanlar ile işbirliği halinde çalışma söz konusu olabilir.

Mesleğin icrası esnasında iş sağlığı ve güvenliği önlemlerinin alınmasını gerektiren kaza ve yaralanma riskleri bulunmaktadır. İşveren tarafından mesleğe yönelik olarak ortaya çıkabilecek risklerle kaynağında mücadele edilir ve gerekli iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerine uyularak bu riskler bertaraf edilebilir. Risklerin tamamen ortadan kaldırılamadığı durumlarda ise işveren tarafından sağlanan uygun kişisel koruyucu donanım kullanarak çalışır.

 

Makyaj Uygulayıcısı İçin Ön Şart Var Mı?

 

Makyaj Uygulayıcısı (Seviye 3) yeterliliğinin sınavına giriş için ön şart bulunmamaktadır.

 

Makyaj Uygulayıcısı Belgesi Nasıl Alınır?

 

Makyaj Uygulayıcısı (Seviye 3) meslek standardını esas alan ulusal yeterliliklere göre belgelendirme amacıyla yapılacak ölçme ve değerlendirme, gerekli şartların sağlandığı ölçme ve değerlendirme merkezlerinde yazılı ve/veya sözlü teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.

 

HEMEN BAŞVURU YAP

 

Aradığınız cevabı bulamadınız mı? SC Belgelendirme olarak bir tık uzağınızdayız. Ekranın en altında bulunan whatsapp ikonu ile whatsapp destek hattımıza bağlanabilir, veya telefon ikonu ile müşteri hizmetlerini arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.