Bianca Boya Sınav Ücretini Karşılıyor

Bianca Boya Sınav Ücretini Karşılıyor

Bianca Boya Sınav Ücretini Karşılıyor


Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 5444 sayılı kanunu gereğince tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler arasında yer alan 117 meslek dalı için Mesleki Yeterlilik Belgesi alınması zorunlu hale getirilmiştir. Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyenlerin, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş firmalar aracılığı ile belge sahibi olmalarına olanak tanınmıştır. Belirli mesleklerde çalışan bu kişilerin almak istedikleri mesleğe ait ulusal yeterliliğin olması ve yapılacak sınavları başarı ile geçmeleri gerekmektedir. Sınavlarını başarı ile geçenlere Mesleki yeterlilik belgesi verilmekte olup bu belge ile kişiler nitelikli eleman pozisyonunda olup tüm bireysel ve kurumsal firmalarda daha kolay istihdam olanağı bulacaktır.


Bianca Boya’nın Sosyal Sorumluluk Bilinci


Sektörün lider markalarından biri olan Bianca Boya, bu konuda işçilerin yanında olmak ve sosyal sorumluluk adına SC Belgelendirme ile bir iş birliğine imza attı. Başta İnşaat boyacıları olmak üzere alçı sıva uygulayıcıları, ısı yalıtımcılar ve inşaat işçilerinin Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmesi için girecekleri sınav ücretlerini Bianca Boya karşılayacak. 5544 sayılı kanunda belirtilen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarını başarı ile geçen kişilerin başta sınav ücretleri olmak üzere belge masrafları işsizlik fonundan karşılanacağı açıklanmıştır.


Bianca Boya,
inşaat sektörüne destek vererek sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü inşaat sektöründe çalışanların Mesleki Yeterlilik Belgesi edinimi konusunda yetkilendirilmiş SC Belgelendirme firması ile ortak bir çalışma ile belge sınav ücreti ve belge masraflarını karşılayacaklarının müjdesini verdi.


Nasıl Katılabilirsiniz?


Eğer siz de inşaat sektöründe inşaat boyacısı, alçı sıva uygulayıcısı, ısı yalıtımcısı veya inşaat işçisi statüsünde çalışıyorsanız ve Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni Bianca Boya desteği ile almak istiyorsanız, www.scbelgelendirme.com.tr adresinden başvurunuzu yapabilir ve Bianca Boya’nın sosyal sorumluluk projesinden yararlanabilirsiniz. Mesleki yeterlilik belgesi almak için girilecek sınavların ilkinde başarısız olunduğu takdirde 2 kez daha ücretsiz sınav hakkınızın olduğunu unutmayın. Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavları teorik ve pratik olmak üzere iki aşamalıdır. Birinden başarılı birinden başarısız olduğunuz takdirde diğer hakkınızda sadece başarısız olduğunuz sınava tekrar girmeniz gerekmektedir. Her iki aşamayı da geçen ustalar, Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanacaktır.

sc belgelendirme
1 Yorum

Yorum Yap

Yorum
İsim
Eposta
Website