Emlak Belgesi Nereden Alınır

Emlak Belgesi Nereden Alınır

Emlak Belgesi Nereden Alınır

 

Emlak yetki belgesi Ticaret İl Müdürlükleri tarafından verilen belgenin adıdır. Emlak ofisi açan herkes tarafından alınması zorunludur. Ticaret il müdürlükleri, başvuru yapanların, gerekli nitelikleri taşıyıp taşımadıklarını kontrol eder. Emlak ofisi bulunan kişilerin yetki belgelerini, herkesin görebileceği bir yere asmaları gerekiyor.

 

İlan ve sözleşmelerde yetki belgesi numarası kullanma şartı aranıyor. Yetki belge numarası, Ticaret il müdürlükleri tarafından veriliyor ve yedi rakamdan oluşuyor. Yetki belgeleri, e-belge resmi adresinden doğrulanabiliyor.

 

Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

 

Yukarıdaki bilgilerin ışığında, Ticaret il müdürlüklerine emlak yetki belgesi almak için başvuru yapmadan önce, emlak mesleki yeterlilik belgesinin alınması gerekir.

 

Sorumlu Emlak danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmek için, MYK tarafından yetkilendirilen kuruluşlara başvuruda bulunmak gerekir. MYK kurumu tarafından yetkilendirilen SC Belgelendirme kuruluşuna, online olarak başvurarak, mesleki yeterlilik belgesini kolaylıkla alabilirsiniz.

 

SC belgelendirme kuruluşunun internet sitesine girerek, online başvuru formunu dolduruyorsunuz. Ödeme sayfasından, ödeme işlemlerini tamamlıyorsunuz. Son olarak, kimliğinizin ön ve arka yüzünün resmini çekip, SC firmasının e-posta adresine gönderiyorsunuz.

 

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra başvuru işlemleri bitiyor. Daha sonra yetkili personelimiz sizlerle iletişime geçiyor ve sınav için gerekli olan bilgileri aktarıyor. Belgelendirme sınavının nerede ve ne zaman yapılacağı ile ilgili bilgileri, yetkili personelimizden öğrenebilirsiniz.

 

Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınav Bilgileri

 

Teorik ve uygulama olmak üzere iki aşamada sınava tabi tutulacaksınız. Emlak mesleki yeterlilik belgesi sınavlarında 4 seçenekli test soruları yer alıyor. Uygulama sınavında ise mesleki bilgilere yönelik uygulamaları yapmanız isteniyor.

 

Emlak danışmanı seviye 4 ve sorumlu emlak danışmanı seviye 5 olmak üzere iki farklı meslek dalında sınava girebilirsiniz.

 

HEMEN BAŞVURU YAP
sc belgelendirme
11 Yorumlar

Yorum Yap

Yorum
İsim
Eposta
Website