SC Belgelendirme Normalleşme Süreci Başladı

SC Belgelendirme Normalleşme Süreci Başladı

SC Belgelendirme Normalleşme Süreci Başladı


Covid-19
salgını nedeniyle Mart 2020 tarihinde bir çok işyeri faaliyetlerine ara vermek zorunda kalmış, Yetkili Belgelendirme Kuruluşlarında yapılan Mesleki Yeterlilik Sınavları da Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından durdurulmuştu. Mart 2020 tarihinden itibaren zaman zaman uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve alınan sıkı tedbirler ile ülke olarak virüsün etkilerini kısmen de olsa kırmayı başararak Haziran ayı itibarıyla normalleşme süreci devreye girmiş ve kapanan iş yerleri yavaş yavaş açılmaya başlamıştır.


SC Belgelendirme firması olarak Çalışma Bakanlığı’ndan bakanlıktan yapılan açıklamaya istinaden, Mart 2020 tarihinde durdurduğumuz Mesleki yeterlilik Sınavlarımızı 3 Haziran itibariyle yeniden yapmaya başladık.


Tüm Hazırlıklarımızı Yaptık!


Virüsün etkisi büyük ölçüde kırılmış olsa da, Sc Belgelendirme olarak tedbiri elden bırakmayarak Mesleki Yeterlilik Sınavlarına girecek adaylar, sınav yapıcılarımız ve çalışanlarımız için tüm tedbirleri aldık.


Virüsten korunmak için sınav merkezlerimiz ve ofisimizde aşağıdaki tedbirleri uyguluyoruz:


• Sınava girecek tüm adayların mutlaka ateşlerini ölçüyoruz.

• Sınava girecek olan adayların Sınav süresi boyunca maske takmalarını sağlıyoruz.
• Sınavda görevli olacak olan personelin maske ve siperlik takmasını sağlıyoruz.
• Sınava girecek olan her adaya, dezenfektan işlemi uyguluyoruz. Aynı işlemi tüm personelimize de uyguluyoruz.
• Sınav alanının ortam dezenfektasyonunu belirli aralıklarla sağlıyor ve hijyen kurallarına uygun olmasına dikkat ediyoruz.
• Pandemi ve salgın konusunda sınavdan önce adayları bilgilendiriyoruz.


Tüm Meslekler için Artık Sınav Başvurusu Yapabilirsiniz!


Normalleşme sürecinin başladığı tarihlerden itibaren mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen tüm adaylar başvuru yaparak sınavlara girebilirler. Emlak ve oto alım satım sektörlerinde mesleki yeterlilik belgesi almakta son tarih 31 Ağustos 2020’dir.

 


Oto alım satım ve sorumlu emlak danışmanı mesleki yeterlilik belgesi başvurularınızı online kanallarımız üzerinden veya bizi arayarak yapabilirsiniz. Başvurmak için yapmanız gereken internet sitemiz üzerinden bizlerle iletişime geçmek, bizi aramak ya da online başvuru formunu doldurmaktır. Online başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli belgeleri bizlere online olarak da ulaştırabilirsiniz.


Başvuru aşaması tamamlandıktan sonra temsilcilerimiz sizleri arayacak ve sınav hakkında bilgilendireceklerdir. Daha önce gerçekleştirilen sınavlardan farklı olarak, bu sene yapılacak olan sınavlarda bazı önlemler alınacaktır.


Fiziksel mesafeye uyulması şartıyla sınava girecek olan adaylar arasında en az 1,5 metre kuralı uygulanacak, yani sınavın yapılacağı yerdeki adayların dizilimi fiziksel mesafe kuralına uygun olarak yapılacaktır.


SC Belgelendirme Firmasından Altın Tavsiyeler


Her ne kadar adaylarımızın sınava girişlerinde gereken tedbirleri alsak da, sınava gelirken adayların da uyması gereken kurallardan kısaca bahsetmemiz yararlı olacaktır.


Değerli adaylarımız:


• Sınava gelirken kalabalık yerlerden uzak durun.

• Toplu taşıma araçlarında fiziksel mesafe kurallarına uyun.
• Maske kullanın.

sc belgelendirme
Yorum yok

Yorum Yap

Yorum
İsim
Eposta
Website