Emlakçılık Yetki Belgesi Ücreti

Emlakçılık Yetki Belgesi Ücreti

Emlakçılık Yetki Belgesi Ücreti


Emlakçılık yetki belgesi
olmayan ve faaliyetlerine buna rağmen devam eden kişiler Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği kapsamında 25 bin TL para cezası ödeyecekler. Emlakçılık faaliyetleri sürdüren ve sürdürmek isteyen fakat emlakçılık yetki belgesi olmayan kişiler mutlaka belirlenen süre ve tarihlerde yetki belgelerini almaları gerekmekte. Bu yetki belgesini almanın şartlarından biri de Mesleki Yeterlilik Belgesi almak


Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?


Emlakçılık yetki belgesi almak için gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi
alabilmek için öncelikle mutlaka MYK tarafından yetki verilmiş olan kurum ve kuruluşlara başvuru yapmak gerekiyor. Başvuru işlemlerinin ardından o alanda yetkisi bulunan bir personel tarafından sınav için gerekli olan tüm bilgiler sizlere aktarılıyor. Yetkili personelimiz sizlere sınavların ne zaman ve nerede yapılacağına dair tüm ayrıntı bilgileri açıklayacaktır.


Emlakçılık Yetki Belgesi Sınav Bilgileri


Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı
iki kategoride düzenlenmektedir. Bunlardan biri 4 seçenekli test soruları içeren yazılı sınav ve diğeri ise mesleki niteliklere yönelik uygulama sınavıdır. İki aşamadan oluşan tüm sınavları geçen adaylar mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanıyorlar.


MYK
bazı kurum ve kuruluşları mesleki yeterlilik belgesi verme konusunda yetkilendirmiştir. Bu kuruluşlara gidip başvuru işlemlerinizi kolaylıkla yapabilir ve belgenizi alabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi Emlak Danışmanı Seviye 4 veya Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 şeklinde yapabilirsiniz. Tüm sınavları geçtiğiniz takdirde mesleki yeterlilik belgesine sahip olabilirsiniz. Elbette ki bu işlemlerinizi yapmanız için Ticaret Bakanlığı tarafından son tarihler belirtilmiştir.


Emlak Yeterlilik Belgesi Fiyatları 2021


Emlakçılık yetki belgesi almak için gerekli olan Mesleki Yeterlilik Belgesi
alma işlemlerinin son başvuru tarihi 31 Ağustos 2021 olarak belirlenmişti. Bu tarihe kadar başvuru yapmayan adaylar ve alım satım faaliyetlerine devam eden kişiler Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile 25 bin TL tutarında ceza ödemek zorunda kalacaklar. Emlakçılık yetki belgesi almak için gerekli olan mesleki yeterlilik belgesi fiyatları 2021 yılında 900 TL olarak belirlenmiş ve sınava girecek adaylar mutlaka ilgili kuruluşlara giderek başvuru ücretlerini ödedikten ve sınavdan başarılı olduktan sonra mesleki yeterlilik belgesini alabilecekler.

sc belgelendirme

Yorum Yap

Yorum
İsim
Eposta
Website