İstanbul Emlak Danışmanlığı Belgesi Nasıl Alınır?

İstanbul Emlak Danışmanlığı Belgesi Nasıl Alınır?

İstanbul Emlak Danışmanlığı Belgesi Nasıl Alınır?


İstanbul ili içerisinde veya ilçelerinde bir Emlak Danışmanlık Ofisi açmak istiyor ya da daha önceden bu ofise sahipseniz Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği kapsamında yer alan yenilikler sizi de ilgilendiriyor demektir. 2020 yılı içerisinde getirilen bu yeni yönetmelik ile tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da Emlakçılık yapabilmek için Mesleki Yeterlilik Belgesi almak gerekiyor.


Yeni getirilen bu düzenleme ile Emlak işinin önüne gelen herkes tarafından değil, bu işte yetkili ve bilgili kişiler tarafından yapılması ve kaliteli hizmet sunulması amaçlanmaktadır.


Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmek için öncelikli olarak bu belgeyi vermeye MYK tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlara başvurmanız gerekmektedir.


Yaptığınız bu başvuru belirli şartları taşıyıp taşımadığınıza yönelik incelenecek ve incelemenin ardından gerekli şartları taşıyorsanız onaylanacaktır. Yine bu kuruluş tarafından sizlere sınav yapılacak ve başarılı olmanız durumunda da Emlak Mesleki Yeterlilik Belgeniz verilecektir.


Ayrıca tüm bu işlemleri MYK tarafından yetkilendirilmiş SC Belgelendirme kuruluşumuz üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


İstanbul Emlak Danışmanlığı Belgesi Nereden Alınır?


İstanbul’da Emlak Danışmanlığı, kiralama ve alım-satım gibi işlemleri yapmak istiyorsanız, 18 yaşını doldurmuş olmak, oda kaydı, vergi levhası gibi belirli şartları sağladıktan sonra sizde Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmek için MYK tarafından yetkilendirilen SC Belgelendirme kuruluşumuza başvurabilir ve bu hayalinize kavuşabilirsiniz.


Emlak Danışmanı ve Sorumlu Emlak Danışmanı olarak iki ayrı alanda verilen bu belgelere internet sitemiz üzerinde yer alan Online Başvuru formunu doldurarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz.


Başvuru ve ödeme işlemleri tamamlandıktan sonra tarafımızdan yapılacak olan sınav ile ilgili sizlere detaylı bilgilendirme sağlanacaktır. Yapılan bu sınavda da başarılı olmanız durumunda Emlak Mesleki Yeterlilik Belgeniz hazırlanıp adresinize gönderilecektir.


Emlak Mesleki Danışmanlık Belgesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları ve sormak istediklerinizi bize müşteri destek ve WhatsApp destek hattımızdan sorabilir, yanıtlara ulaşabilirsiniz.


Emlak Mesleki Danışmanlık Belgesi almak artık hayal değil bir tık ötenizde..

sc belgelendirme
Yorum yok

Yorum Yap

Yorum
İsim
Eposta
Website