İzmir Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır

İzmir Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır

İzmir Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır


2020 yılı içerisinde Taşınmaz Ticareti Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler nedeniyle İzmir’de ve ilçelerinde Emlakçılık yapmak isteyenlerin Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi alması gerekmektedir.


Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen kişilerin bu alanda aranan şartları yerine getirip gerekli yeterliliğe sahip olması gerekiyor. Bu yeterlilikten sonra ise Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından sınav yapmaya ve belge vermeye yetkilendirilmiş kurumlara başvurması gerekir.


Sınav yapma ve belge verme konusunda Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş kurum ve kuruluşları MYK’nın internet sitesinde yer alan yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları arama modülü üzerinden sorgulayarak öğrenebilirsiniz.


Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi için sınav ve belgelendirme işlemleri tamamen yetkilendirilmiş kurumlar tarafından yürütülmektedir. Bu belgeyi almak isteyen kişiler ilgili kuruluşa başvuru yaptıktan sonra şartları taşıyıp taşımadıkları incelenerek başvuruları onaylanır. Kurum tarafından yürütülen sınav ve değerlendirme işleminden sonra da başarılı olan kişiler bu alanda yetkilendirilir ve kendilerine MYK Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı düzenlenir.


Kısaca özetleyecek olursak Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmek için; yetkilendirilmiş kuruluşa başvurmanız, başvurunuzun onaylanması, sınav ve değerlendirme yapılması, kazananların belgelendirilmesi olarak 4 aşamadan geçmeniz gerekmektedir.


İzmir Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Nereden Alınır?


Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için öncelikli olarak MYK tarafından bu belgeyi vermeye yetkilendirilmiş bir kuruluşa başvuru yapmanız gerekmektedir.


İzmir’de de Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için MYK tarafından yetkilendirilmiş SC Belgelendirme kuruluşu olarak bizlere başvuru yapabilir ve bu belgeye kolayca sahip olabilirsiniz.


Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi için başvurularınızı SC Belgelendirme kurumumuzun internet sitesinden online bir şekilde yapabilirsiniz.


SC Belgelendirme olarak başvuru ve ödeme işlemleriniz tamamlandıktan sonra sizlerle hızlı bir şekilde iletişime geçerek sınav tarihi ve detaylar hakkında bilgilendirme yapmaktayız. Yapılan sınav ve değerlendirme sonucu başarılı olmanız durumunda da MYK Mesleki Yeterlilik Belgeniz düzenlenerek adresinize göndermekteyiz.


Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi konusunda bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için bizlere müşteri hizmetleri ve WhatsApp destek hattı üzerinden ulaşabilirsiniz.

sc belgelendirme
Yorum yok

Yorum Yap

Yorum
İsim
Eposta
Website