Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar İstanbul

Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar İstanbul

Mesleki Yeterlilik Belgesi Veren Kurumlar İstanbul

 

MYK tarafından yetkilendirilen kuruluşlara başvuru sağlanarak, mesleki yeterlilik belgesi alınabilir. Mesleki yeterlilik belgesi veren kurumlar İstanbul ve Türkiye’nin her yerinde faaliyet göstermektedir.

 

MYK kurumu tarafından yetkilendirilen SC belgelendirme kuruluşundan, başta sorumlu emlak danışmanı mesleki yeterlilik belgesi olmak üzere, motorlu araçlar motorlu taşıtlar mesleki yeterlilik belgesi ve daha fazla belge türü alınabilir.

 

Mesleki Yeterlilik Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Sınav ve belgelendirme işleri, belgelendirme kuruluşları tarafından yapılmaktadır. Mesleki yeterlilik belgesi başvurusunu, SC belgelendirme kuruluşuna yapabilirsiniz. Başvuru için aşağıdaki 3 adımı tamamlamanız yeterli olacaktır:

 

• İnternet sitemizden online başvuru formunu dolduruyorsunuz. Başvuru formunu doldurduğunuzda, belirttiğiniz e-posta adresine onay maili gönderiyoruz.
• Ödeme işlemini tamamlıyorsunuz.
• Nüfus cüzdanınızın ön ve arka yüzünün resmini çekip, bize e-posta ile ulaştırıyorsunuz.

 

Başvuru adımlarını tamamladıktan sonra kuruluşumuzdaki operatörler sizlerle iletişime geçiyor ve sınav hakkında bilgi veriyorlar.

 

Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavları Hakkında Bilgiler

 

Sınavlar teorik ve uygulama olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilir. Sorumlu emlak danışmanı seviye 5 ve seviye 4 olarak belgelendirilir. Emlak danışmanı sınavında 3 farklı konudan 60 adet soru sorulmaktadır. Sınav süresi, 90 dakikadır. Uygulama sınavında ise adaylara 60 dakika süre verilir. Yanlış cevaplar, doğru cevapları götürmez. Her soru kendi içerisinde değerlendirilir.

 

Motorlu araçlar danışmanı sınavında belgelendirme, seviye 4 ve seviye 5 olarak gerçekleştirilir. Seviye 4 danışmanlık, seviye 5 ise alım satım sorumlusuna yöneliktir. A1 ve B2 birimlerinden sınava girmek zorunludur. B3 (Satış öncesi ve satış sonrası hizmetler) birimi ise seçmeli olarak alınabilir. Seçmeli birimden sınava girebilmek için, zorunlu birimlerdeki sınavdan geçer not almak gereklidir. A1 biriminden 15 soru sorulmaktadır. Bu birimden başarılı olabilmek için 100 üzerinden 70 puan almanız gerekmektedir.

 

HEMEN BAŞVURU YAP
sc belgelendirme
Yorum yok

Yorum Yap

Yorum
İsim
Eposta
Website