5 Adımda Kuyumcu Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır

1. Kuyumcu Mesleki Yeterlilik Belgesi Online Başvuru

5 Adımda Kuyumcu Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır

5 Adımda Kuyumcu Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır

 

 

Kuyumculuk sektöründe çalışmayı düşünen veya çalışanlar, 5 Adımda Kuyumcu Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır sorusunu bu yazımızda sizler için cevapladık. Bu beş maddede anlatılanları uygulayarak başvuru sürecinizi tamamlayabilir ve kuyumcu mesleki yeterlilik belgesine sahip olabilirsiniz.

 

1.Kuyumcu Mesleki Yeterlilik Belgesi Online Başvuru

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda yaptığı değişiklikle birlikte 2015 yılından itibaren kuyumculuk mesleği için de kuyumcu mesleki yeterlilik belgesi zorunlu oldu. Kuyumcu mesleki yeterlilik belgesi ile birlikte hem kişinin iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine uyması hem de kişinin alanında ulusal düzeyde yetkinliğe sahip olması sağlanmış oldu.

 

Kuyumcu mesleki yeterlilik belgesi başvurusu yapmak için Mesleki Yeterlilik Kurumunun yetkilendirmiş olduğu SC Belgelendirme’ye ister bizzat gelebilir, isterseniz de kuyumcu mesleki yeterlilik belgesi online başvuru imkanı ile çok daha hızlı ve kolayca başvurunuzu tamamlayabilir, kuyumcu mesleki yeterlilik belgenizi almaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

 

Kuyumcu mesleki yeterlilik belgesi online başvuru imkanından yararlanmak için, SC Belgelendirme internet sitemizdeki online başvuru formuna tıklayınız. Formdaki belgelendirme türünden Kuyumcu (Altın-Gümüş) veya Kuyumcu (Altın-Gümüş-Mücevherat) mesleki yeterlilik belgesi türlerinden birini seçiniz.

 

Sizden istenilen kişisel bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun. Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra ödeme kısmına geçebilirsiniz.

 

2. Kuyumculuk Mesleki Yeterlilik Belgesi Ödeme

 

 

Kuyumcu mesleki yeterlilik belgesi ödeme işlemi için ister kredi kartınızla isterseniz de havale eft yöntemini kullanarak ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı kullanarak işleminizi tamamlamak isterseniz güvenli ödeme yöntemi ile kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Eğer EFT/HAVALE yöntemi ile ödeme yapmak isterseniz de ödeme modülünde EFT HAVALE kısmını işaretlediğinizde sistem sizi IBAN ve banka bilgilerinin olduğu sayfaya yönlendirir. Eğer bu ödeme yöntemini seçecekseniz EFT veya HAVALE ödemesi yaparken muhakkak açıklama kısmında TC kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir.

 

3. Belge Gönderimi

 

Başvuru formunu doldurduktan ve ödeme işleminizi tamamladıktan sonra yapacağınız üçüncü işlem belge gönderimidir. Gerekli olan belge sadece kimlik kartınızın arka ve ön yüzüdür. İsterseniz belgenizi belge@scbelgelendirme.com.tr elektronik posta adresimizden gönderebilir, isterseniz de 02165757517 whatsapp numaramızdan bizlere ulaştırabilirsiniz.  

 

 

4. Kuyumculuk Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavı

 

Başvuru işlemlerinizi ilk üç maddede belirtildiği şekliyle tamamladıktan sonra SC Belgelendirmeye yaptığınız başvuru ve gönderdiğiniz belgeler yetkililerimiz tarafından incelenir ve onaylanır.  SC Belgelendirme yetkilileri tarafından aranıp sınav günü ve saati hakkında bilgilendirilirsiniz. Kuyumcu mesleki yeterlilik belgesi sınavı iki aşamadan oluşmaktadır. Sınavlar, yazılı/sözlü teorik ve uygulamalı olarak yapılmaktadır.  Eğer  %60 ve üzerinde puan alırsanız, kuyumcu mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanırsınız.

 

5. Kuyumcu Mesleki Yeterlilik Belgesi

 

Kuyumcu belgesi sınavında başarılı olan kursiyerler için kuyumcu mesleki yeterlilik belgesi düzenlenir. Kişilerin e-devletlerinde sorgulanabilen kuyumcu mesleki yeterlilik belgesi aynı zamanda kursiyerlerin belirtmiş olduğu adreslerine de evrak olarak gönderilir.

 

Ulusal yeterliliği belgeleyen kuyumcu mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak ve bu meslek alanında çalışmak için; hemen yetkili kuruluş SC Belgelendirme’ye başvurabilirsiniz. 5 Adımda Kuyumcu Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır başlıklı bu yazımızda anlattıklarımızı madde madde uygulayarak başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 

Aklınıza takılanları 02165757517 numaralı whatsapp hattımızdan veya 0850 305 46 65 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan bize sorabilirsiniz.

 

sc belgelendirme
Yorum yok

Yorum Yap

Yorum
İsim
Eposta
Website